Dôvody na vedomé počatie

Áno, myslím tým naozaj rozhodnutie, počať dieťa vedome. Mnohí možno ani nevedia, že niečo také je možné. Pritom je to tak dôležité, aby sa dieťa, ktoré je pre rodinu nováčikom, cítilo vítané, ocenené a milované od začiatku.

Mám veľmi veľa klientov, ktorí prídu a hovoria, že ich mamy ich buď vôbec nechceli, alebo mali v tehotenstve veľký strach. Ako to bolo u vás?

Píšem to preto, aby ste sa možno na chvíľku zastavili a popremýšľali si nad hore uvedenými a aj dole uvedenými riadkami. Každý z nás máme svojich rodičov. Ak však boli pri našom počatí plní strachov, nedôvery v život, tak nám práve toto úspešne odovzdali. Robili to však najlepšie, ako vedeli. Nemali sa to vtedy kde naučiť.

Dnes je však iná doba. Ľudstvo sa naozaj prebúdza z tej agónie, a z ilúzie o láske a šťastí. Preto je na mieste pre každého, kto si chce založiť rodinu, alebo rodinu už založil, aby sme tieto programy, ktoré nám boli celé generácie odovzdávané zastavili v našich rodových líniách, vykorenili ich a žili inak.

Mnohé tehotné ženy komunikujú so svojim vyvíjajúcim sa dieťatkom už počas tehotenstva. Dobrá správa je, že je to možné a že to naozaj funguje. Tehotná žena dokáže byť dokonca tak vnímavá, že môže klásť dieťatku otázky a dostáva na ne odpovede.

Dôležité je, aby sa dieťatko cítilo v absolútnom bezpečí a cítilo, že bolo splodené v láske. V takom prípade zabránime tomu, aby sa následne po narodení cítilo stratené, opustené a osamelé.

V prípade, že to tak nie je, cítime sa v detstve a následne aj v dospelosti zranení a toto zranenie sa snažíme kompenzovať rôznymi spôsobmi správania. Častokrát sa však márne pokúšame túto dieru vyplniť.

Niektorí rodičia ale od začiatku tehotenstva nevedia, že sa stanú rodičmi. Keď sa to však stane, naozaj je potrebné ihneď prepnúť na iný režim a venovať pozornosť tomu novému stvoreniu prichádzajúcemu na svet. Taktiež sa stáva, že sú deti ihneď po narodení odňaté matke a sú umiestnené vo svojich detských postieľkách, často plačú až do úplného vysilenia, v zúfalstve to vzdávajú a beznádejne zaspávajú. To všetko sú často veľmi veľké a hlboké zranenia, ktoré sa môžu prejaviť neskôr v živote.

Ak o tom vieme, môžeme to urobiť inak. Dieťa môžeme prijať do našej rodiny s vrúcnou láskou a podporou. Potom sa deti cítia ako vnímané a cítia sa v bezpečí. V prvých dvoch rokoch života si totiž deti navnímavajú, či môžu dôverovať rodičom, či môžu dôverovať samotnému životu. V najlepšom prípade naša energia smerom k nim tlmočí: „ste dobrí takí, akí ste, ste milovaní“. A verte, nič nie je pre život lepšou výbavou, ako práve tieto pocity. Iba sa na chvíľku zamyslite, ako je to u vás. Cítite sa dostatočne dobrí takí, akí ste? Dôverujete životu, alebo ste plní strachov? Nato, aby ste zabezpečili pre dieťa prostredie, v ktorom bude tieto dve základné veci vnímať, treba popracovať na sebe samom. Až keď budete vy istejší sami sebou, viete to odovzdať svojim deťom. Pochopte, inak to nefunguje.

Často sú muži nevedomky alebo zámerne držaní v domnienke, že sa ich tehotenstvo netýka. A niektorí aj cítia, že by sa nejako chceli zapojiť, len nevedia ako. Dokonca aj počas pôrodu sa môžu cítiť nepríjemne alebo v úzadí. Niektorí sa radšej vyhnú tejto situácii a nechcú byť pri pôrode prítomní. Vtedy netreba tlačiť na pílu. Tiež to má však niekde svoje korene, ktoré súvisia s ich detstvom a dospievaním. Stačí to len v súcite pochopiť a uvedomiť si, že najhoršie je robiť  samému sebe násilie, respektíve tomu druhému, keď stoj čo stoj trváme na niečom a presadzujeme si svoje bez ohľadu na osobnosť partnera. V prípade ale, že má partner záujem o vedomú zmenu, sám cíti, že by rád na sebe popracoval, je to možné. Môžete sa ako pár vedome rozhodnúť ísť túto celú cestu spolu: začínajúc túžbou po dieťati, jeho splodením, a následne tehotenstvom a pôrodom. To znamená, že aj muž môže byť na palube 🙂 . Je to vaša spoločná cesta.

Aj muži sa môžu naučiť komunikovať s dieťaťom. To im dáva istotu a pochopenie toho, ako dôležitá je ich úloha ako otca. Je to predsa oveľa krajšie, keď pár tak pevne spojený spolu dieťa plodí a následne prijíma. A samozrejme, že sa dieťa vďaka tomu cíti dvakrát viac privítané a milované.

Chceli by ste aj vy, aby vaše deti boli šťastné a aby ich očká naozaj svietili?

Nechajte sa teda inšpirovať a informovať o tom:

1/ ako sa cítiť bezpečne, silnejšie a pripravené na rodičovstvo. V prípade, že už rodičmi ste, dá sa ešte stále veľa zmeniť a vykročiť k šťastnejšiemu životu s celou vašou rodinou.

2/ čo môžete urobiť, aby ste sa zbavili vnútorných blokov a obáv a cítili sa ľahké a šťastné.

3/ ako cítiť blízkosť a spojenie s partnerom.

4/ čo môžete urobiť, aby ste sa cítili naozaj dobre, plné energie, naozaj živé a zároveň uvoľnené vo vašom tele.

5/ako prijímať nového člena rodiny jemne, láskyplne a vedome.

6/ kde je a v čom spočíva vaša sila a ako priniesť šťastné deti na tento krásny svet

Všetky tieto témy a aj mnohé iné preberáme počas polročného 6-dielneho sebapoznávacieho programu v Škole šťastného života https://jankanovazem.sk/skola-stastneho-zivota/. Preto, ak ste partnermi a chystáte sa založiť si rodinu, môžete to urobiť vedome. A možno už deti máte a chcete urobiť všetko preto, aby vo vašej rodine bola harmónia. Príďte sa dozvedieť, ako nato a urobte konkrétne kroky preto, aby ste boli vy šťastní a vaša rodina tiež. Iba tak si zabezpečíte harmonický a zdravý život.

Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

Prajem pekný deň

Janka Vnuková

https://jankanovazem.sk/koucing/

Stiahnite si zdarma e-book:

Nová zem

Pre koho je tento krátky ebook určený?

Pre tých, ktorí:

  • prečítali už veľké množstvo motivačných kníh
  • navštívili prednášky a semináre na tému osobného rozvoja
  • sú už pripravení posunúť sa na vyšší stupeň sebarozvoja a vo veľkej miere žiť to všetko, čo si úspešne naštudovali.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania vášho komentára. Zásady spracovania osobných údajov